Ольга Василівна Педагогічне кредо: «Єдиний шлях, що веде до знань, - це діяльність» (Б. Шоу)

Життєве кредо:

Стався до інших людей так, як ти хочеш, щоб вони ставились до тебе.

Як у краплі роси відображається весь світ, так у вчителя повинна я вважаю відображатися вся культура.

Я люблю дітей, всяких: гучних і тихих, слухняних і примхливих, чистеньких, доглянутих і неохайних, гарненьких і не дуже. На тій простій підставі, що вони - діти. Адже вчитель не повинен бути несправедливим, недобрим, жорстокою людиною, тому що найбільше дитину ранить несправедливість. Хороший вчитель має бути зразком вихованості і культури поведінки; грубість крики, образи в школі недопустимі.

Не загубити! Не втратити! Відродити! Ось головна змістова лінія, що проходить через мою педагогічну діяльність. Робота вчителя – це безмежне поле, на якому потрібно завзято та наполегливо працювати. Щодня пошук, щодня несподіванки, то прикрі, то кумедні, щодня – відкриття, які неможливі без натхнення.

Інколи думаєш – досить… Але є в нашій роботі щасливі й радісні моменти заради яких хочеться працювати, вдосконалюватися, і тоді схаменешся – все недаремно! І знову починаєш спочатку…

А.С. Макаренко зазначав, що «…діти – це життя, і життя прекрасне, і ставитися до них треба як до товаришів і громадян, поважати їхнє право на радість і обов’язок відповідальності». Вчитель є творцем дитячих душ, процес педагогічної творчості постійно підштовхує на пошуки нових методів і форм роботи з учнями.

Розуміти дітей – означає володіти щонайвищою майстерністю їхнього виховання. Хто виховує хороших людей, той і перемагає. Ми повинні піднятися до розуміння того, що кожна дитина, кожен учень – це особистість, яку ми повинні відчути серцем, підтримати в разі необхідності, вселити надію на щасливе майбутнє. Головне – створити в людині Людину. Це як збудувати храм, що завжди не просто. Для цього потрібно змінити свою свідомість, перейти на інший рівень. Одягти інші окуляри. Інакше подивитися на світ. Але тільки так можна і себе вдосконалити і допомогти іншим досягнути життєвого успіху.

Не можу не сказати на закінчення про зовнішній вигляд вчителя. Сучасний вчитель, молодий чи літній, повинен стежити за собою, бути охайним, мати свій стиль. Діти люблять красиве у всіх проявах.

Учитель - це покликання, учительство - це служіння, а не робота.

Кожній дитині - світло знань,

Кожній дитині - світло любові,

Віру в сили свої без вагань

Як запоруку щасливої долі.

Кiлькiсть переглядiв: 222